Idź na wybory!

Zachęcamy do udziału w wyborach samorządowych

Już w niedzielę, 21 października odbędą się wybory samorządowe. Wybieramy władze lokalne, które będą kierować naszymi małymi ojczyznami przez następne pięć lat. W Pruszkowie oraz powiecie pruszkowskim kandydatów do władz samorządowych jest wielu, może będzie trudno niektórym wybrać. Ale jedno jest pewne – na wybory trzeba iść!

Lokale wyborcze będą otwarte od godz. 7.00 do 21.00. Jeżeli nie wiesz, gdzie znajduje się Twoja obwodowa komisja wyborcza wpisz pełną nazwę ulicy (np. Aleja Wojska Polskiego, Tadeusza Kościuszki) przy której mieszkasz w wyszukiwarkę http://miasto.pruszkow.pl/wybory2018

Warto też poświęcić przed głosowaniem trochę czasu i zapoznać się z kandydatami ze swojego regionu http://spp.pruszkow.pl/kandydaci-do-rady-miasta/, sprawdzić komu z nich naprawdę bliskie są sprawy naszego miasta. Głosujmy na konkretne nazwisko, a nie na partię. To nie jest obojętne na kogo zagłosujesz. Pamiętaj, że ci ludzie przez następne pięć lat będą odpowiedzialni m.in. za budowę Twojej drogi, szkoły Twojego dziecka, czy obiektu sportowo-rekreacyjnego.

Wybierz mądrze – głosuj na konkretnego kandydata!

Poniżej bezpartyjni kandydaci Komitetu Wyborczego Wyborców Samorządowe Porozumienie Pruszkowa.

Jak głosować, aby głos był ważny?

W lokalu wyborczym każdy wyborca otrzyma 4 karty do głosowania. Na każdej może zaznaczyć tylko jedną wybraną przez siebie osobę, stawiając przy jej nazwisku znak X.

Karta 1 – do głosowania na prezydenta Pruszkowa
Głosować można tylko na jednego kandydata, stawiając znak „X” (co najmniej dwie linie przecinające się w obrębie kratki) na karcie do głosowania w kratce z lewej strony obok nazwiska kandydata.

Karta 2 – do głosowania na radnych Miasta Pruszkowa
Głosować można tylko na jedną listę kandydatów, stawiając znak „X” w kratce z lewej strony obok nazwiska jednego kandydata z tej listy.

Karta 3 – do głosowania na radnych powiatu pruszkowskiego
Głosować można tylko na jedną listę kandydatów, stawiając znak „X” w kratce z lewej strony obok nazwiska jednego kandydata z tej listy

Karta 4 – do głosowania na radnych sejmiku województwa mazowieckiego
Głosować można tylko na jedną listę kandydatów, stawiając znak „X” w kratce z lewej strony obok nazwiska jednego kandydata z tej listy

Pamiętaj! Ważny jest tylko jeden X na jednej karcie


Zbyt wiele znaków X czy nieostemplowana karta wyborcza to powody, aby nasz głos oddany w wyborach samorządowych uznano za nieważny. Tak samo może być potraktowana zamazana kratka obok nazwiska kandydata.

KWW Samorządowe Porozumienie Pruszkowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *