Kandydaci do Rady Miasta

Okręg nr 1 – Gąsin, Żbików, Bąki

 

1. Czyżewska Beata

48 lat – nauczyciel, doradca metodyczny, pracownik dydaktyczny w placówce doskonalenia nauczycieli

Absolwentka UW. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Zarządzania Oświatą oraz Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego. W kadencji 2014 – 2018 przewodnicząca Komisji Oświaty Kultury i Sportu i vice przewodnicząca Komisji Rozwoju, Funduszy i Integracji Europejskiej Rady Miejskiej w Pruszkowie. Prywatnie córka, żona i mama syna studenta.

Pruszków jest miastem w którym się urodziłam i wychowałam. Łączą mnie z nim silne więzy: rodzina, znajomi i przyjaciele oraz byli uczniowie i ich rodzice. Myśl o młodym pokoleniu od lat przyświeca mojej pracy zawodowej. Daje mi nieustanną satysfakcję i siłę do działania w obszarze zmian na lepsze. Podobne zaangażowanie chcę włożyć w dalszą służbę na rzecz naszej lokalnej społeczności”.

 

2. Moczuło Józef

73 lata – inżynier chemik, wiceprzewodniczący Rady Miasta

Absolwent Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie, Liceum im. Tomasza Zana w Pruszkowie i Politechniki Warszawskiej – Wydział Chemiczny. Inżynier chemik. Żona Krystyna jest technikiem dentystycznym. Mają dwoje dorosłych dzieci, trzy wnuczki i jednego wnuka.

Radny Miasta Pruszków od 1990 roku. W latach 1994-1998 Przewodniczący RM. We wcześniejszych kadencjach pełnił m.in. funkcje przewodniczącego Komisji Zdrowia i Opieki Społecznej i przewodniczącego Komisji Skarbu, Budżetu i Finansów.

Nigdy nie należałem do żadnej partii politycznej. Do Rady Miejskiej startowałem z listy Porozumienia Pruszkowskiego, którego jestem współzałożycielem. W latach 1980-1985 kilkakrotnie miałem propozycje wyjazdu na stałe za granicę. Nigdy nie przyszło mi do głowy, aby wyjechać z Polski na stałe. Nie wyobrażam sobie życia na obczyźnie, podobnie jak moja żona. Tu mamy swój dom, groby przodków, tu jesteśmy u siebie, a Pruszków jest dla nas najpiękniejszym miastem na świecie.”

 

3. Maliszewski Mieczysław

68 lat – handlowiec, właściciel firmy cateringowej

Żonaty, dwójka dzieci, handlowiec, prowadzi własną działalność gospodarczą. Radny Miasta Pruszkowa od 1998 roku. Przewodniczył Komisji Prawa, Administracji i Bezpieczeństwa Rady Miasta.

„Jeżeli zostanę wybrany będę dalej służył mieszkańcom i pracował na rzecz społeczności lokalnej.”

 

 

 

 

 

4. Łęczycka Anna

43 lata – specjalista z zakresu gastronomii i hotelarstwa, wykształcenie wyższe

W Pruszkowie mieszka od 24 lat. Przez 10 lat prowadziła na Żbikowie usługi gastronomiczne La Locanda. Obecnie pracuje na stanowisku kierowniczym. Jest mężatką i mamą dwóch wspaniałych synów.

„W wyborach biorę udział, ponieważ chcę czynnie uczestniczyć w rozwoju naszego miasta, a zwłaszcza mojego okręgu.”

 

 

 

 

5. Margas Grzegorz

50 lat – przedsiębiorca, prowadzi własną restaurację

urodzony w Pruszkowie 22 marca 1968 roku.
Po ukończeniu szkoły średniej odbył zasadniczą służbę wojskową.
Od 1991 roku prowadzi własną działalność gospodarczą w Pruszkowie. Pracuje i mieszka na terenie dzielnicy Żbików.

 

 

 

 

 

6. Duplicka Katarzyna

44 lata – pracownik Poczty Polskiej

Mężatka oraz mama trójki dzieci, przez co wie, że nie ma rzeczy niemożliwych. Od 12 lat jest mieszkanką Żbikowa. Od 4 lat pracuje jako listonosz.

„W najbliższej kadencji chciałabym zwiększyć bezpieczeństwo na drogach i rozwinąć komunikację. Mam nadzieję otrzymać od Państwa szansę na pracę dla mieszkańców Pruszkowa.”

 

 

 

 

7. Wall Katarzyna,

40 lat – nauczyciel wychowania przedszkolnego

z Pruszkowem związana od 2004 roku, żona i mama dwójki dzieci. Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Warszawie. Obecnie nauczyciel wychowania przedszkolnego w jednym z pruszkowskich przedszkoli.

„Chciałabym, aby nasza dzielnica była przyjazna i bezpieczna, co wpłynęłoby na jakość życia mieszkańców.”

 

 

 

 

 

8. Rutkowski Tadeusz

68 lat – przedsiębiorca, przewodniczący Stowarzyszenia Kombatantów Polskich

Od 40 lat prowadzi z sukcesem własną działalność gospodarczą. Przewodniczący Stowarzyszenia Polskich Kombatantów w Pruszkowie. Za działalność społeczną i patriotyczną został odznaczony Orderem Uśmiechu, Złotym Krzyżem Zasługi i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

 

 

 

 

 

 

Okręg nr 2 – Malichy, Tworki, Wyględówek, Ostoja, rejon os. Ceglana, os. Marii, dawny teren Porcelitu, ul. Pogodna

 

1. Lewan Olgierd

65 lat – redaktor, działacz społeczny, pracownik samorządowy

Z powołania – społecznik

Z zawodu – dziennikarz, obecnie główny specjalista w Biurze Rzecznika Konsumentów

Z wyboru – bezpartyjny, niezależny

Rodzina – żonaty, małżonka Wiesława (coach i trener HR); 2 dzieci: Anna (studentka) i Adam (licealista)

W przeszłości – lubiany przez młodzież instruktor harcerski, w stanie wojennym uczestnik kolportażu prasy podziemnej

Obecnie – od 18 lat mieszkaniec pruszkowskiej dzielnicy Malichy, o której mówi „to moje miejsce na ziemi”, inicjator i współzałożyciel w 2010 r. Stowarzyszenia Mieszkańców Osiedla-Ogrodu Malichy i do dziś lider tego stowarzyszenia, orędownik sąsiedzkiej integracji i inspirator wielu lokalnych akcji społecznych; od 2014 r. radny Miasta Pruszkowa – orędownik spraw dzielnic peryferyjnych, jako radny m.in. pomysłodawca i współtwórca Pruszkowskiego Budżetu Obywatelskiego (i Przewodniczący jego Społecznej Rady Programowej), jeden z inicjatorów społecznej akcji obrony drzew przy WKD ph. „Kolej na drzewa”, inicjator i przewodniczący Zespołu ds. ochrony Pruszkowa przed hałasami lotniczymi.

Zamiłowania – praca w ogrodzie i wypoczynek na łonie natury, rodzinne spacery i wypady rowerowe, latem – jeśli czas pozwoli – żeglarstwo, zimą – narty

 

 

2. Zacharski Ryszard

70 lat – nauczyciel, dyrektor szkół społecznych, samorządowiec

Magister matematyki, absolwent Wydziału Matematyki, Fizyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Dyrektor szkół społecznych: LICEUM i GIMNAZJUM w Pruszkowie. Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Stowarzyszenia Forum Gospodarcze Pruszkowa. Posiada wieloletnie doświadczenie samorządowe. W latach 1986-1990 piastował stanowisko wiceprezydenta Pruszkowa. Od 1988 do chwili obecnej Radny Miasta, w tym w latach 1988-2002 członek Zarządu Miasta, a 2002-2010 przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu.

 

 

 

3. Rybczyński Jacek

48 lat – trener, nauczyciel, działacz sportowy

Rodowity pruszkowianin, żonaty, dwóch synów. Nauczyciel wf z ponad 20 letnim stażem. Od lat związany z koszykówką, wcześniej jako zawodnik obecnie jako trener żeńskiego zespołu PTS Lider Pruszków.

„Popierając mnie w wyborach do rady miasta to twój głos w niej. Moja energia i zaangażowanie do działania.”

 

 

 

 

 

4. Michta Sabina

74 lata – nauczyciel

Od blisko 50 lat jestem mieszkanką Pruszkowa. Przez 37 lat pełniłam funkcję Dyrektora Przedszkoli: Mały Mechanik, a później Przedszkola Miejskiego nr. 12. Od 2016 r. jestem Przewodniczącą Miejskiej Rady Seniorów w Pruszkowie. Dzięki funkcjom, które pełniłam, doskonale znam problemy mieszkańców zarówno tych najmłodszych jak i seniorów naszego Miasta. Pracując w Przedszkolu nawiązałam współpracę z organizacjami społecznymi, działając na rzecz integracji międzypokoleniowej. Jako przewodnicząca Rady Seniorów kontynuuję powyższą działalność poprzez współpracę z przedszkolami i szkołami. Moim głównym celem będąc przewodniczącą jest aktywizacja środowiska senioralnego, co czynimy z powodzeniem działając w dostępnych dla nas ramach np. corocznie wygrywany Budżet Obywatelski (Seniorada oraz projekty skierowane dla seniorów). Pracujemy nad zbudowaniem wolontariatu oraz nad utworzeniem centrum informacji senioralnej. Poprzez szerokie działania jesteśmy jedną z trzech najbardziej rozpoznawalnych Rad Seniorów w Polsce. Uczestniczymy w inicjatywach na szczeblu wojewódzkim, jesteśmy w zarządzie Mazowieckiego Porozumienia Rad Seniorów. Kilka razy w roku biorę udział wraz z członkami Miejskiej Rady Seniorów w posiedzeniach Sejmu Seniorów oraz w spotkaniach Sejmiku Senioralnego Województwa Mazowieckiego, gdzie omawiane są problemy osób starszych. Poprzez swoje doświadczenie na wielu płaszczyznach współpracy z różnymi grupami społecznymi, dostrzegam problemy również młodszych mieszkańców miasta i chciałabym pracować na ich rzecz.

 

 

5. Merchel Klaudia

18 lat – maturzystka, liderka grup młodzieżowych, członek Młodzieżowej Rady Miasta

Od urodzenia mieszkanka Pruszkowa. Od 14 r. ż. członkini Mensy. Od 2016 r. radna pruszkowskiej Młodzieżowej Rady Miasta. Od 2017 r. członkini Komitetu Rewitalizacji. Delegatka konferencji młodzieżowych: · Parlament Dzieci i Młodzieży · Model European Parliament, · Model European Union Warsaw, · Model United Nations Warsaw (laureatka Diplomacy Award).

„Wierzę w młodych i w pracę na rzez młodych. Wierzę, że tylko młodzi radni są w stanie zbudować Pruszków przyjazny dwudziesto- i trzydziestolatkom.”

 

 

 

6. Zawada Dorota

56 lat – socjolog, na co dzień wspiera rodziny z dziećmi niepełnosprawnymi

Socjolog, nauczyciel, była Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców, Członek Zarządu Fundacji wspierającej rodziny z dziećmi z niepełnosprawnościami w ich codziennym życiu, Członek Stowarzyszenia Społeczny Komitet Ulica Działkowa,.

„Mój cel to Pruszków- nowoczesne miasto bez barier.”

 

 

 

 

7. Marczak Karina

44 lata- nauczyciel w Szkole Podstawowej Nr 1, studia wyższe z zakresu zarządzania, pedagogiki wczesnoszkolnej oraz pedagogiki specjalnej.

Prywatnie mężatka i mama dwójki dzieci.

„Realnych działań i decyzji nie zastąpią obietnice i deklaracje. Pruszków potrzebuje takich przedsięwzięć, które należy realizować rozważnie, mając na uwadze przyszłe pokolenia. Szczególnie bliskie mi są problemy szkolnictwa. Sprawą niezwykle ważną jest bezpieczeństwo wychowanków placówek oświatowych. Będę dążyć do poprawy poziomu komfortu pracy społeczności szkolnej oraz poszerzenia możliwości edukacyjnych i terapeutycznych w celu wsparcia rozwoju potencjału dzieci i młodzieży.”

 

 

 

8. Wacławek Henryk

63 lata – lekarz internista, były Przewodniczący Rady Miasta

Były Przewodniczący Rady Miejskiej w Pruszkowie oraz były radny RM z Malich.
Absolwent LO im. Zana w Pruszkowie. Ukończył Akademię Medyczną w Warszawie. Pracuje jako lekarz internista w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Szpitala Czerniakowskiego w Warszawie. Szybka i trafna diagnoza, skuteczne działanie, to wyzwania codzienne nie tylko w pracy zawodowej – także tej społecznej.

 

 

 

 

 

 

Okręg nr 3 – Śródmieście, Centrum, os. Parkowe, Anielin, część os. Staszica cz. B do ul. Dobrej

 

1. Biskupski Krzysztof

57 lat – lekarz, chirurg, Przewodniczący Rady Miasta

Mieszkaniec Pruszkowa od urodzenia. Absolwent szkoły podstawowej nr. 11 i LO im. T. Kościuszki. Wykształcenie wyższe – ukończył Akademię Medyczną na Wydziale Lekarskim. Od 32 lat pracuje jako Specjalista Chirurgii Ogólnej w Szpitalu Kolejowym. Wraz z rodziną mieszka na terenie Miasta Pruszkowa i całym swoim zaangażowaniem zawodowym służy mieszkańcom Pruszkowa. Od 1994 roku związany z działalnością społeczną jako Radny Miasta Pruszkowa (trzy kadencje), w dwóch kadencjach był Radnym Powiatowym.

„Mam doświadczenie w działalności samorządowej i zależy mi na rozwiązywaniu problemów mieszkańców i rozwoju Miasta Pruszkowa.”

 

 

2. Chlebiński Karol

39 lat – od dziecka mieszkaniec Pruszkowa, związany z nim sercem i rodziną

Absolwent LO. im. Tomasza Zana w Pruszkowie, a następnie absolwent Wydziału Zarządzania i Marketingu na Uniwersytecie Warszawskim. Absolwent Podyplomowych Studiów Menedżerskich na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego ze specjalizacją Zarządzania Sprzedażą oraz późniejszych ze specjalizacją Zarządzanie w Ochronie Zdrowia. Absolwent Policealnej Szkoły Audiologii Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach pod patronatem prof. dr.hab med. Henryka Skarżyńskiego. Uczestnik wielu prestiżowych kursów i programów edukacyjnych m.in. Szkoły Zarządzania Sprzedażą i High Potencial Program pod patronatem University of St. Gallen w Szwajcarii – St. Gallen Management School.

„Dzięki Państwa zaufaniu, mam zaszczyt już drugą kadencję reprezentować mieszkańców w Radzie Miejskiej w Pruszkowie. Od 5 lat kieruję pracami Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska jako jej przewodniczący. Przez ostatnie dwie kadencje udało się w Pruszkowie zrobić dużo, ale jeszcze sporo rzeczy pozostało do zrobienia. Z roku na rok stawiamy sobie coraz bardziej ambitne cele, obierając kierunki działania w oparciu o głosy mieszkańców. Współuczestniczenie w pracach samorządu dało mi wiedzę, że idea społeczeństwa lokalnego, które aktywnie kreuje własne otoczenie udzielając się, korzystając i szanując wspólne dobro jakim jest Pruszków, jest realna i może funkcjonować.”

 

 

3. Wiśniewski Paweł

45 lat – ekonomista, specjalista rynku nieruchomości i budownictwa

Absolwent kierunku finanse i rachunkowość Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz szeregu studiów podyplomowych z zakresu nieruchomości i budownictwa. Członek Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości oraz Polskiego Stowarzyszenia Zarządców Nieruchomości w Warszawie. Przewodniczący Komisji Skarbu, Budżetu i Finansów obecnej kadencji Rady Miasta i Wiceprzewodniczący niedawno powołanego Komitetu Rewitalizacji.

Władza jest dla ludzi a nie ludzie dla władzy – to pierwsza myśl, jaka nasuwa mi się w dyskusjach o polityce, wyborach i władzy. Według mnie, każdy prezydent, poseł czy radny powinien traktować swoje funkcje jako powołanie. Powinien pamiętać, że zaufanie jakim został obdarzony wymaga ciągłych starań i skutecznych działań. Musi mieć świadomość, że swoje funkcje pełni dzięki ludziom i dla ludzi je sprawuje. To „władza” powinna zabiegać o względy ludzi, a nie ludzie o względy „władzy”. Sprawowanie funkcji to służba – tak pisze Pan Prezydent – i całkowicie się z tym stwierdzeniem zgadzam. Widzę, że nie są to tylko puste słowa, dlatego jestem tutaj. Popieram ludzi SPP.”

 

 

4. Parys Danuta

61 lat – nauczyciel j. angielskiego, wieloletni dyrektor MDK „Pałacyk”

Jestem rodowitą mieszkanką Pruszkowa od czterech pokoleń. Mój tata – Piotr Sitarek był założycielem Spółdzielni Pracy „Techniprot” w Pruszkowie. Z wykształcenia jestem filologiem anglistą, czynnym nauczycielem dyplomowanym. Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu zarządzanie oświatą, jak również „Zarządzanie Kulturą w kontekście integracji z Unią Europejską”. Całe moje życie zawodowe związane jest z Młodzieżowym Domem Kultury mieszczącym się w Pałacyku Sokoła w Pruszkowie, gdzie rozpoczęłam pracę w 1987 roku jako instruktor języka angielskiego. W latach 1990 – 2017 pełniłam funkcję dyrektora placówki, wybierana na to stanowisko w kolejnych kadencjach po wygraniu konkursów. Rok 2017 przyniósł zmianę, gdyż jako jedyny kandydat zostałam celowo pozbawiona funkcji, gdyż na moje miejsce już od roku czekała młoda osoba nie będąca nauczycielem, co w placówce wychowania pozaszkolnego jest ewenementem. Przez dwadzieścia lat pracowałam w niepełnym wymiarze czasu pracy w Liceum Ogólnokształcącym im.T. Zana w Pruszkowie, którego jestem absolwentką, gdzie z sukcesem przygotowywałam młodzież do matury. Jestem również egzaminatorem maturalnym. W latach 2004 – 2008 pełniłam funkcję ławnika w Sądzie Rodzinnym w Pruszkowie. Od 1994 roku jestem członkiem inicjatywy lokalnej Porozumienie Pruszkowskie, z ramienia którego pełniłam funkcję radnej Rady Miasta w latach 1996 -1998 oraz 2006 -2010. Posiadam odznaczenie Zasłużony Działacz Kultury, otrzymałam nagrodę na Ogólnopolskiej Giełdzie Inicjatyw Kulturalnych. Czuję się spełniona jako żona, matka i babcia. Mąż Andrzej długoletni pracownik PKN Orlen na stanowisku kierowniczym. Syn Krzysztof, inżynier, przedsiębiorca – właściciel prywatnej firmy, córka Emilia psycholog, Wnuki: Zuzia, Zosia, Ignaś, Helena i Jan. Zainteresowania: zwiedzanie świata, literatura, teatr, kino, rękodzieło artystyczne .

 

5. Olszak Jarosław

48 lat – dr inżynier, nauczyciel akademicki

W latach 1998-2014 radny Rady Miejskiej w Pruszkowie, kierował Komisją Rewizyjną i klubem radnych SPP. Zna Pruszków, jego specyfikę i potrzeby miasta. Wykładowca w Politechnice Warszawskiej (energetyka, inżynieria środowiska). Żona uczy w pruszkowskich liceach. Najstarsza córka studiuje, dwie młodsze uczą się w liceum Kościuszki w Pruszkowie.

„Nie wymagam od innych więcej niż od siebie.”

 

 

 

6. Siudym Mariusz

32 lata, żonaty, studiował mechanikę i budowę maszyn.

„W Radzie Miejskiej będę sprzeciwiał się wszelkim próbom podnoszenia przez gminę obciążeń finansowych na mieszkańców Pruszkowa, zbędnego zadłużania miasta oraz wszelkim próbom ograniczania wolności gospodarczej i obywatelskiej.”

 

 

 

 

 

7. Boćkowska Lidia

61 lat

Od urodzenia Pruszkowianka. Wieloletni pracownik Pruszkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Pracuje na rzecz społeczności lokalnej i dla dobra miasta.

 

 

 

 

 

 

8. Horban Hanna

63 lata – tłumacz języka francuskiego, pilot przewodnik

Pruszkowianka i absolwentka liceum T. Zana. Przez wiele lat pracowała w przedsiębiorstwie handlu zagranicznego, tłumaczyła książki oraz jako pilot przewodnik oprowadzała wycieczki po Francji. Działa w PTKN i od kilku lat jest członkiem zespołu redakcyjnego „Przeglądu Pruszkowskiego”.

„Chciałabym, by Pruszków był naszym wspólnym domem, za którego piękno i bezpieczeństwo każdy czułby się odpowiedzialny.”

 

 

 

 

Okręg nr 4 – os. Staszica cz. A i B rejon ul. Wróblewskiego, os. Bolesława Prusa, ul. Akacjowa

 

1. Piątkowski Marcel

28 lat – logistyk, działacz społeczny, Prezes Pruszkowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Zwierząt

Pruszkowianin od urodzenia, absolwent LO im. Tomasza Zana w Pruszkowie. Z wykształcenia i zainteresowań politolog (Uniwersytet SWPS, Collegium Civitas), zawodowo handlowiec i pasjonat szeroko pojętej logistyki. W wolnym czasie również działacz społeczny: prezes Pruszkowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Zwierząt, członek Rady Programowej ds. Budżetu Obywatelskiego Pruszkowa, uczestnik i współorganizator wielu inicjatyw lokalnych. Szczęśliwy narzeczony Marty i ojciec półtorarocznego Jasia.

„Pruszków jest miastem dynamicznie rozwijającym się. Przybywa mieszkańców, inwestycji, miejsc gdzie można spędzać czas ze znajomymi i rodziną. Ważne jest, aby zadbać o rozwój zrównoważony, pozwalający mieszkańcom na komfortowe życie w Naszym Mieście.

Wierzę, że Mieszkańcy są największą wartością Pruszkowa. Aktywność obywatelska jest podstawą zdrowego rozwoju samorządu. Z mieszkańcami należy być w kontakcie cały czas i szeroko konsultować z nimi decyzje – zwłaszcza te najważniejsze dla przyszłości Naszego Miasta. Chciałbym, abyśmy razem tworzyli i usprawniali otaczającą nas rzeczywistość – tego jak bardzo jest to ważne nauczyła mnie działalność w organizacjach pozarządowych. Będę dążył do szerokiej współpracy z Mieszkańcami Pruszkowa – każdym z osobna oraz organizacjami pozarządowymi.

Niektórzy mówią, że Pruszków jest „sypialnią Warszawy”. To nieprawda, działajmy razem aby raz na zawsze obalić ten stereotyp! W Pruszkowie bardzo wiele się dzieje, posiadamy szeroką ofertę kulturalną i sportową, rozwija się społeczeństwo obywatelskie. Stać nas jednak na więcej – chciałbym, aby Pruszków był miejscem pierwszego wyboru jako miasto z którym zechcą związać swoje życie nie tylko rodowici mieszkańcy ale również ludność napływowa. Nowi mieszkańcy to kapitał, doświadczenie, pomysły – korzystajmy z nich i uczmy się od siebie nawzajem!

Zainteresowanie tematyką działania samorządu terytorialnego zadecydowało o kierunku mojego wykształcenia, bardzo szybko stał się on pasją. Nie jest mi obca szczegółowa wiedza o sposobie funkcjonowania samorządu terytorialnego, ukierunkowana na osiąganie wyników i wyznaczanie sobie ambitnych celów. Pruszków potrzebuje młodych, dynamicznych ludzi dbających o interesy Miasta i jego Mieszkańców – proszę o Państwa głos i obiecuję nie zawieść powierzonego mi zaufania.”

 

 

 

2. Szydłak Krystyna

68 lat – nauczyciel, wieloletni dyrektor Liceum im. Tomasza Zana

Pedagog, przez ponad 20-lat dyrektor liceum T. Zana. Radna Rady Miejskiej w kadencjach 1998-2002 i 2010-2014. Przewodnicząca Stow. Obrońców Lokalizacji i Tradycji Liceum T. Zana, dzięki staraniom, którego została wybudowana nowa siedziba liceum. Mój cel: dbać o wizerunek Miasta, jego atrakcyjność i bezpieczeństwo mieszkańców.

 

 

 

 

 

3. Kulpa Eugeniusz

65 lat – lekarz internista

Radny Miasta Pruszków od 2002 r. W latach 2002-2006 Przewodniczący RM. Lekarz internista. Od początku kariery zawodowej zajmuje się interną, gdyż uważa, że jest to królowa nauk medycznych, która służy człowiekowi przez całe życie. Jest to jego największa pasja. Oprócz pracy zawodowej i pracy w Radzie Miasta, wraz z małżonką zajmują się działalnością charytatywną polegającą na wspieraniu organizacji opiekujących się osieroconymi dziećmi.

„Od 30 lat mieszkam i pracuję w Pruszkowie. Jako lekarz internista na co dzień mam bezpośredni kontakt z mieszkańcami, dlatego znane są mi problemy zarówno mieszkańców jak i miasta. Przez 8 lat pracy w Radzie Miasta Pruszkowa nabrałem doświadczenia w podejmowaniu ważnych decyzji dotyczących poprawy życia w mieście. Okres ten uważam za bardzo pożytecznie wykorzystany jako mój osobisty wkład w rozwój Pruszkowa. Chciałbym nadal służyć pruszkowianom swoim doświadczeniem.”

 

4. Osiński Józef,

60 lat – specjalista z zakresu zarządzania, BHP i PPOŻ, działacz społeczny

Wykształcenie wyższe. Radny w latach 2006-2014

Moimi priorytetami jako radnego będą

  • nowe miejsca pracy
  • mini parki i miejsca dla rodzinnego spędzania czasu
  • nowe przedszkola i żłobki
  • nowe drogi i parkingi
  • place zabaw dla dzieci
  • miejsca aktywności dla dorosłych
  • udogodnienia dla mieszkańców(ławki i kosze na odpady) na trasach do PKP, WKD, targ”

 

5. Dubiel Magdalena

52 lata – prawnik, specjalista z zakresu kadr, funduszy zewnętrznych

Przewodnicząca Stowarzyszenia Społeczny Komitet Ulica Działkowa. Była Przewodnicząca Rad Rodziców w SP2, Gimnazjum nr 1 i LO T. Zana. Pomysłodawczyni i współzałożycielka Stowarzyszenia Obrońców Lokalizacji i Tradycji Liceum T. Zana, dzięki staraniom, którego została wybudowana nowa siedziba liceum.

,,Pruszków- miasto z przyszłością dla każdego mieszkańca.”

 

 

 

 

6. Czubek Dominik

43 lata – zawodowy koszykarz, nauczyciel

rodowity pruszkowianin, absolwent SP nr.12, Technikum Mechanicznego w Pruszkowie oraz Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego w Białymstoku. Były zawodowy koszykarz, przez kilkanaście lat reprezentujący barwy pruszkowskich drużyn. Obecnie nauczyciel w Niepublicznym Przedszkolu Integracyjnym „Mali Olimpijczycy” w Pruszkowie. Prywatnie mąż Magdaleny oraz ojciec Patryka i Marysi.

 

 

 

 

 

7. Dobrowolska Julita

65 lat – wieloletni pracownik Ambasady Brytyjskiej i Amerykańskiej, RADNA VI KADENCJI

Mężatka, dwoje dorosłych dzieci i cudowna wnuczka. W Pruszkowie mieszka od dziecka. Tu chodziła do szkoły podstawowej i liceum. W pruszkowskiej oświacie pracowali Jej rodzice – Józefa i Jan Radziszewscy. Pracowała w Ambasadzie Brytyjskiej i Amerykańskiej. Za granicą kraju pogłębiała swoją wiedzę.

,,Pruszków potrzebuje wiarygodnych ludzi, którzy traktują swoją działalność publiczną jako pracę na rzecz dobra wszystkich jego mieszkańców”.

 

 

 

 

KWW Samorządowe Porozumienie Pruszkowa