Stanowisko w sprawie ustawy o ustroju m. st. Warszawy

W związku z projektem ustawy o statusie miasta stołecznego Warszawy, zgłoszonym przez posła Prawa i Sprawiedliwości Jacka Sasina, klub Radnych Samorządowego Porozumienia Pruszkowa wyraża zdecydowany i jednogłośny sprzeciw w stosunku do zmian przedstawionych w projekcie ustawy. Nie zgadzamy się na to, by Pruszków stał się jedną z dzielnic Warszawy! Nie zgadzamy się na wprowadzanie ustaw przygotowanych „na kolanie” pod osłoną nocy. Żądamy konsultacji społecznych, opinii i głosu mieszkańców.

W listopadzie ubiegłego roku obchodziliśmy 100-lecie nadania praw miejskich naszemu miastu. 100 lat historii nie może zostać sprzedane za wspólny bilet i mgliste obietnice władz centralnych. Nie będziemy respektować wybujałych ambicji polityków „dużego kalibru”, którzy w naszym mieście pojawiają się najczęściej w tygodniu przedwyborczym.

Nasza historia zobowiązuje do czynnego przeciwstawienia się próbom pogrzebania idei samodzielnego i niezależnego miasta jakim jest Pruszków. Miasta, które doskonale radzi sobie z własnymi problemami i jest obecnie najszybciej rozwijającą się gminą mazowiecką.

Zwracamy się do Was, mieszkańców, naszych przyjaciół, sąsiadów i znajomych – nie dajmy się zmanipulować informacjami, że nic się nie zmieni. Na mapie Polski nie będzie już MIASTA PRUSZKOWA. Będziemy tylko peryferyjną „dzielnicą” Warszawy w przewodniku turystycznym.

Historia pokazała, że Pruszków z Warszawą mogą żyć w zgodzie jako samodzielne jednostki. Nie ma uzasadnionych powodów, oprócz tych politycznych, aby te miasta ze sobą łączyć. Projekt ustawy jest kolejnym bublem prawnym bez konkretnych rozwiązań i bez opinii społeczności.

Dajmy wspólnie odezwę do „władz na Wiejskiej”, że nasze stanowisko jest spójne i nie skończy się tylko na pisaniu protestów. Jeżeli zajdzie potrzeba, sięgniemy po każdy możliwy sposób aby nasza postawa i determinacja zostały skutecznie zauważone – dlatego APELUJEMY DO WAS! – mieszkańców o poparcie naszego stanowiska i zaangażowanie się w protest obrony niezależności naszego miasta!

Pokażmy, że PRUSZKÓW jest niezależnym MIASTEM MIESZKAŃCÓW!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *