Debata kandydatów na urząd Prezydenta Miasta Pruszkowa

We wtorek 30 listopada 2018 roku w sali audytoryjnej budynku Centrum Dziedzictwa Kulturowego odbyła się debata kandydatów na urząd Prezydenta Miasta Pruszkowa. Debata została przeprowadzona pomiędzy Panem Janem Starzyńskim Prezydentem Miasta Pruszkowa, a Panem Pawłem Makuchem kandydatem na urząd prezydenta. Kandydaci odpowiadali na pytania w podziale na cztery bloki tematyczne: pytania dziennikarzy, pytania mieszkańców, zadawali sobie na wzajem pytania, a na koniec mogli podsumować wystąpienie.

Debatę można obejrzeć na kanale you tube Telewizji Kablowej Tel-Kab nagranie tv wysłuchać w POPradio audycja radiowa oraz obejrzeć na portalu wpr24.pl: http://www.wpr24.pl/pruszkowska-debata-za-nami-sprawdzcie-jak-bylo/

Dziękujemy mieszkańcom za duże zainteresowanie oraz przybycie na debatę. Sala wypełniła się po brzegi zainteresowanymi, którzy w kulturalny sposób potrafili wysłuchać argumentów rywalizujących stron.

Składamy podziękowania dla lokalnych mediów Telewizji Kablowej Tel-Kab, Gazety WPR i portalu wpr24.pl, POPradia,  Gazety Głos Pruszkowa i portalu gpr24.pl oraz PR24.TV za przygotowanie pytań do kandydatów oraz za prowadzenie relacji na żywo.

Dziękujemy KW Wspólnie Pruszków Rozwijamy za wspólną organizację debaty oraz prowadzenie rozmów w zakresie ustalania zasad. Serdeczne podziękowania składamy moderatorkom spotkania Pani Beacie Czyżewskiej (KWW SPP) oraz Pani Iwonie Paradowskiej- Syga (KW WPR).

Gratulujemy kandydatom. Szczególne słowa uznania kierujemy do lidera KWW Samorządowe Porozumienie Pruszkowa Pana Jana Starzyńskiego za merytoryczne odpowiedzi na pytania.

Zachęcamy do udziału w II turze wyborów 4 listopada 2018 roku.

  KWW Samorządowe Porozumienie Pruszkowa

 

Czytaj więcej

Dziękujemy za liczne poparcie SPP!

Szanowni Państwo,
Za nami wybory samorządowe. Dziś wiemy, że kandydaci startujący z list KWW Samorządowego Porozumienia Pruszkowa otrzymali od Państwa najwięcej głosów zaufania ze wszystkich list wystawionych do głosowania w tych wyborach. Prawie 8500 głosów i największa ilość mandatów z jednego ugrupowania w Radzie Miejskiej zobowiązuje nas do dalszej, wytrwałej i sumiennej pracy na rzecz Pruszkowa. Dziękujemy za to, że jesteście Państwo naszą motywacją i napędem do dalszego działania. W imieniu wszystkich startujących z list Samorządowego Porozumienia Pruszkowa pragniemy złożyć podziękowania na Państwa ręce. DZIĘKUJEMY!!!

Mandaty Radnych SPP uzyskali:
1. Beata Czyżewska,
2. Karol Chlebiński,
3. Krzysztof Biskupski,
4. Olgierd Lewan,
5. Eugeniusz Kulpa,
6. Józef Moczuło
7. Mieczysław Maliszewski,
8. Józef Osiński
9. Jacek Rybczyński

Nasz kandydat na Prezydenta Jan Starzyński znalazł się w drugiej turze wyborów uzyskując blisko 40% poparcia głosujących mieszkańców Pruszkowa. W imieniu Pana Jana Starzynskiego pragniemy za ten sukces również Państwu podziękować!!
Przed nami kolejne głosowanie, które odbędzie się 4 listopada 2018 roku. Już dziś zachęcamy do równie licznego głosowania!

Miasto Pruszków nasz dom, Miasto Mieszkańców, Miasto Pełne Perspektyw!!

Z wyrazami szacunku
Samorządowe Porozumienie Pruszkowa

 

Czytaj więcej

Idź na wybory!

Zachęcamy do udziału w wyborach samorządowych

Już w niedzielę, 21 października odbędą się wybory samorządowe. Wybieramy władze lokalne, które będą kierować naszymi małymi ojczyznami przez następne pięć lat.             W Pruszkowie oraz powiecie pruszkowskim kandydatów do władz samorządowych jest wielu, może będzie trudno niektórym wybrać. Ale jedno jest pewne –  na wybory trzeba iść!

Lokale wyborcze będą otwarte od godz. 7.00 do 21.00. Jeżeli nie wiesz, gdzie znajduje się Twoja obwodowa komisja wyborcza wpisz pełną nazwę ulicy (np. Aleja Wojska Polskiego, Tadeusza Kościuszki)  przy której mieszkasz w wyszukiwarkę http://miasto.pruszkow.pl/wybory2018

Warto też poświęcić przed głosowaniem trochę czasu i zapoznać się z kandydatami ze swojego regionu http://spp.pruszkow.pl/kandydaci-do-rady-miasta/, sprawdzić komu z nich naprawdę bliskie są sprawy naszego miasta.  Głosujmy na konkretne nazwisko, a nie na partię. To nie jest obojętne na kogo zagłosujesz. Pamiętaj, że ci ludzie przez następne pięć lat będą odpowiedzialni m.in. za budowę Twojej drogi, szkoły Twojego dziecka, czy obiektu sportowo-rekreacyjnego.

Wybierz mądrze – głosuj na konkretnego kandydata!

Poniżej bezpartyjni kandydaci Komitetu Wyborczego Wyborców Samorządowe Porozumienie Pruszkowa.

Jak głosować, aby głos był ważny?

W lokalu wyborczym każdy wyborca otrzyma 4 karty do głosowania. Na każdej może zaznaczyć tylko jedną wybraną przez siebie osobę, stawiając przy jej nazwisku znak X.

Karta 1 – do głosowania na prezydenta Pruszkowa
Głosować można tylko na jednego kandydata, stawiając znak „X” (co najmniej dwie linie przecinające się w obrębie kratki) na karcie do głosowania w kratce z lewej strony obok nazwiska kandydata.

Karta 2 – do głosowania na radnych Miasta Pruszkowa 
Głosować można tylko na jedną listę kandydatów, stawiając znak „X” w kratce z lewej strony obok nazwiska jednego kandydata z tej listy.

Karta 3 – do głosowania na radnych powiatu pruszkowskiego
Głosować można tylko na jedną listę kandydatów, stawiając znak „X” w kratce z lewej strony obok nazwiska jednego kandydata z tej listy

Karta 4 – do głosowania na radnych sejmiku województwa mazowieckiego
Głosować można tylko na jedną listę kandydatów, stawiając znak „X” w kratce z lewej strony obok nazwiska jednego kandydata z tej listy

Pamiętaj! Ważny jest tylko jeden X na jednej karcie


Zbyt wiele znaków X czy nieostemplowana karta wyborcza to powody, aby nasz głos oddany w wyborach samorządowych uznano za nieważny. Tak samo może być potraktowana zamazana kratka obok nazwiska kandydata.

KWW Samorządowe Porozumienie Pruszkowa

Czytaj więcej

Autobus SPP Lista nr 18

To był dobry i pracowity dzień! Nasz specjalny autobus linii SPP wyruszył dziś w miasto na spotkanie z mieszkańcami. Były materiały informacyjne, kawa, herbata, ciastka, dobre humory i wiele słońca na niebie. Dziękujemy serdecznie za przemiłe spotkania, merytoryczne rozmowy, morze ciepłych słów oraz ogrom głosów wsparcia. Wasze opinie utwierdzają nas w przekonaniu, że to, co robimy jest dobre oraz jak nic innego motywuje do dalszych działań. Dziękujemy raz jeszcze i do zobaczenia na mieście 😉

 

Czytaj więcej

Wybory 2018

Szanowni Państwo!

Kadencja 2014 – 2018 dobiega powoli końca. Ostatnie cztery lata były dla nas czasem intensywnej współpracy, która przyniosła naszemu miastu wymierne efekty. Chcąc nadal czynnie angażować się w służbę na rzecz rozwoju Pruszkowa, podjęliśmy decyzję o utworzeniu Komitetu Wyborczego.   

Komitet Wyborczy Wyborców Samorządowego Porozumienia Pruszkowa w dniu 18 września br. otrzymał od Miejskiej Komisji Wyborczej w Pruszkowie potwierdzenie rejestracji list kandydatów na radnych w 4 okręgach wyborczych!

Podczas Wyborów Samorządowych w dniu 21 października 2018 r. lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 rano do godziny 21. Zapraszamy do udziału w głosowaniu i oddawania głosów na reprezentantów KWW SPP.

Pruszków jest MiaStem Pełnym Perspektyw – warto wspólnie snuć plany na przyszłość i rozmawiać o jego dalszym rozwoju. Przedstawiamy naszych kandydatów na radnych w poszczególnych okręgach wyborczych i zapraszamy do kontaktu z nami.

Zapraszamy również do śledzenia zakładki Wybory2018, tam będą pojawiać się najważniejsze informacje o kandydatach, naszym programie i planach na przyszłość!

KWW SPP

Czytaj więcej

Wspólnie pożegnaliśmy lato na rok! Zobaczcie jak było…

Ach, co to był za dzień! Wczoraj po raz kolejny w Parku Mazowsze wspólnie pożegnaliśmy lato na rok. Był piknik, gry, zabawy, koncerty, nightskating i moc innych atrakcji. Dziękujemy bardzo za wszystkie ciepłe słowa oraz długie i owocne dyskusje. Jest nam niezwykle miło, że tak licznie odwiedziliście nasze stoisko. Cieszymy się, że zechcieliście poświęcić nam chwilę na rozmowę oraz wypełnienie ankiety, która jeszcze lepiej pozwoli nam zrozumieć potrzeby i oczekiwania mieszkańców w rozwoju i przyszłości naszego miasta. To niezwykła motywacja do dalszych działań.

Dziękujemy za okazane nam wsparcie! Super było spędzić wspólnie z Wami ten dzień.

PS. Zrobiliście sobie pamiątkowe zdjęcie w naszej fotobudce?

Czytaj więcej

Pruszków – Gmina Przyjazna Pszczołom!

W dniu dzisiejszym czyli 1 września w parku im. T. Kościuszki mogliśmy podglądać tajemne życie pszczół. W związku z przystąpieniem miasta Pruszków do programu Gmina Przyjazna Pszczołom odbył się pełen zabaw i konkursów pszczeli piknik. Uczestnicy mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek o tych pożytecznych owadach i pracy pszczelarzy a dzieci budowały i malowały ule.

Czytaj więcej

SPP oficjalnie zarejestrowanym Komitetem Wyborczym!

Kochani! Miło jest nam poinformować, że dziś zarejestrowaliśmy Komitet Wyborczy Wyborców Samorządowe Porozumienie Pruszkowa. Zapewne dobrze wiecie, że od kilkunastu lat jesteśmy mocno zaangażowani w pracę samorządową i społeczną oraz aktywnie działamy na rzecz naszego miasta. Naszą misją jest dalszy, zrównoważony rozwój Pruszkowa – naszego wspólnego domu – by był rodzinny, bezpieczny i nowoczesny. Dziękujemy, że dotychczas byliście z nami i mamy nadzieję, że nadal będziecie nas wspierać.

Pruszków jest MIASTEM PEŁNYM PERSPEKTYW!

 

Czytaj więcej

Nowy telewizor dla dzieci z PKPS, ciąg dalszy Dnia Dziecka w Pruszkowie

W ramach kontynuacji obchodów Dnia Dziecka radni oraz sympatycy Samorządowego Porozumienia Pruszkowa ufundowali nowy telewizor dla dzieci z Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Pruszkowie. Prezent na ręce Prezesa Zarządu Miejskiego przekazali Prezydenci Pruszkowa Jan Starzyński, Andrzej Kurzela i Michał Landowski wraz z grupą sympatyków SPP. Była to fantastyczna niespodzianka dla wszystkich podopiecznych PKPS. Dzieci miały dużo zabawy próbując zgadnąć, co kryje w środku wielka paczka z czerwoną kokardą. Po żywiołowym rozpakowaniu wszystko stało się jasne! Cieszymy się, że mogliśmy sprawić podopiecznym naszego PKPS tyle radości.

Czytaj więcej