Misja

Historia SPP

Samorządowe Porozumienie Pruszkowa powstało z połączenia Porozumienia Pruszkowskiego, założonego w 1994 r., z Samorządem 2006. Ugrupowania te w trakcie wyborów samorządowych w 2006 r. stworzyły komitet wyborczy Samorząd 2006 – Porozumienie Pruszkowskie. Komitet ten wprowadził wtedy do Rady Miejskiej w Pruszkowie największą liczbę radnych ze wszystkich ugrupowań (dziewięciu).

W obecnej kadencji 2014-2018 w 23 osobowej radzie zasiada aż 11 radnych z ramienia SPP.

Liderem Samorządowego Porozumienia Pruszkowa jest Jan Starzyński, który od 1998 r. pełni funkcję Prezydenta Miasta Pruszkowa.

Misja

 

Samorządowe Porozumienie Pruszkowa cechuje ponadpartyjność, ponieważ są wśród nas sympatycy różnych opcji politycznych, bezpartyjność, bo nikt z nas nie należy do żadnej partii oraz niezależność, gdyż nikt z zewnątrz nie narzuca nam swych decyzji.

Jesteśmy ludźmi związanymi z Pruszkowem, od lat zaangażowanymi w pracę samorządową i społeczną. Są wśród nas lekarze, nauczyciele, inżynierowie, przedsiębiorcy, kupcy, urzędnicy. Chcemy pracować dla Pruszkowa, dla Miasta Mieszkańców. Mamy wiedzę i doświadczenie. Mamy długoterminową wizję rozwoju Pruszkowa. Chcemy, by był rodzinny, bezpieczny i nowoczesny.

Kandydatem Samorządowego Porozumienia Pruszkowa na Prezydenta Miasta jest Jan Starzyński, obecny Prezydent Pruszkowa, który przez lata dał się poznać jako człowiek uczciwy, zdecydowany i kompetentny.

Motto wyborcze Prezydenta Jana Starzyńskiego z poprzednich wyborów: Po pierwsze mieszkańcy! nie straciło nic ze swej aktualności.